Wysokie ciśnienie krwi jest stanem, który dotyka wielu ludzi i może okazać się niebezpieczny, jeśli nie będzie pod kontrolą. Na szczęście istnieją trzy skuteczne środki, aby utrzymać ją na dystans. Zdrowa dieta z niską zawartością soli, niewielką ilością alkoholu i odpowiednimi godzinami odpoczynku może pomóc w przeciwdziałaniu nadciśnieniu. Ta patologia zwiększa ryzyko niewydolności nerek, zawału serca i udaru mózgu. Ale jeśli chodzi o wysokie ciśnienie krwi? Zwykle mówi się o nadciśnieniu, jeśli ciśnienie skurczowe wynosi lub przekracza 140 mm Hg.art., lub ciśnienie rozkurczowe wynosi lub przekracza 90 mm Hg. st..

Naturalne środki zaradcze

Naturalne środki zaradczeJest to bardzo powszechny stan, ale można go kontrolować poprzez drastyczną zmianę stylu życia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmniejszenie spożycia soli w diecie. W rzeczywistości ta substancja jest już naturalnie zawarta w niektórych produktach spożywczych, więc nie powinniśmy spożywać więcej niż pół łyżki stołowej. Zwróć także uwagę na sól, którą wybierzesz, wskazując na pełnoziarniste morze i ucząc się czytać etykiety żywności.

Nadciśnienie może powodować poważne zaburzenia. Oprócz diety o niskiej zawartości soli, te trzy rośliny są głównymi naturalnymi środkami na wysokie ciśnienie krwi.

Nie należy lekceważyć wysokiego ciśnienia krwi, może to prowadzić do poważnych patologii, takich jak atak serca. Często pojawia się podstępnie z niejasnymi objawami, takimi jak zmęczenie, dzwonienie w uszach, utrata równowagi. Czasami jest to niemal “emocjonalna” reakcja, która naśladuje niepokojący kryzys lub trudności w oddychaniu. Jeśli wyrok twojego lekarza dotyczy leku, uczciwe jest trzymanie się recepty. Ale jeśli epizody są sporadyczne i lekarz jest w odniesieniu do oceny i nadzoru dobrze jest od razu uciekać się do naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi, a także powrócić do formy wagi.

Głóg, jeden z naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi

Głóg, jeden z naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwiGłóg jest najważniejszym czynnikiem kardioregulującym, ponieważ jest środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne, ale także antyarytmicznym, a przede wszystkim łagodnym środkiem uspokajającym. Te cechy sprawiają, że jest to jeden ze skutecznych naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi, którego kryzys często pojawia się po niepokojących Stanach, dyskusjach lub krytycznych momentach. Jego działanie rozszerzające naczynia krwionośne wyraża się kosztem tętnic, nawet tętnic wieńcowych, które odżywiają serce: przepływ krwi może łatwo przepływać w naczyniach, bez oporu, dobrze przebijając mięśnie, nawet serce, ciało.

Głóg zapobiega również arytmii, co często komplikuje obraz u osób starszych,które w wielu przypadkach już przyjmują leki regulujące ciśnienie. W tym przypadku głóg można dodać do tradycyjnego leczenia, ponieważ nie zakłóca działania leku: często można utrzymać dawkę leku bez zwiększania go, a przede wszystkim nie łączyć dodatkowych leków z już ustalonym lekiem. Schemat dawkowania (około 300 mg rano i wieczorem) powinien być uzgodniony z lekarzem.

Drzewo oliwne, jeden z naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi

Drzewo oliwne, jeden z naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwiDrzewo oliwne ma siłę drenażową na pąku. Jest to narząd, który serce kontroluje ciśnienie ciała dzięki moczowi, który uwalnia organizm od toksyn. Tak więc jego działanie nie jest na serce, ale na nerkę, więc jest synergiczne z działaniem głogu: dwie ziołolecznictwa są często używane razem, ponieważ mają podwójną polaryzację działania. Drzewo oliwne pomaga pozbyć się nadmiaru sodu (dieta o niskiej zawartości soli jest w rzeczywistości objęta naturalnymi środkami na wysokie ciśnienie krwi), ale także obniża poziom cukru we krwi i oczyszcza krew z nadmiaru cukru. Oliwa z oliwek działa również na rozszerzenie naczyń obwodowych, dlatego zmniejsza ciśnienie również dlatego, że prowadzi do zmniejszenia oporu przed przepływem krwi w kończynach i reszcie ciała.

Tworzenie się płytek cholesterolu w naczyniach krwionośnych, które uszkadzają i opuszczają ścianę tętnic, łamiąc je. Czosnek działa również jako środek rozszerzający naczynia krwionośne i ze względu na tę właściwość jest wyrównany z mocą głogu i Drzewa Oliwnego. Ale ma swoją własną cechę: zawiera allicynę, substancję, która zmniejsza agregację płytek krwi, główny czynnik wyzwalający zakrzepicę, zawały serca i udar. Skrzep rzeczywiście powstaje ze skrzepu zagregowanych płytek krwi, z tego powodu nadciśnienie często dołącza antyagregant do swojej terapii.

Jeśli lekarz już przepisał lek przeciwpłytkowy, nie należy go odrzucać, ale jeśli lekarz zauważy początkowe nadciśnienie tętnicze, dobrze jest natychmiast dodać wkład czosnku leczniczego. Jego wprowadzenie odbywa się w prostych oleistych koralikach, które zawierają substancję czynną rośliny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *