Kryzys wieku średniego jest zwykle utożsamiany z szeregiem stereotypów związanych z “pochopnymi” działaniami, takimi jak na przykład impulsywne zwolnienie z pracy, zakup samochodu sportowego lub odejście współmałżonka. Przez lata kryzys wieku średniego wywoływał ten repertuar stereotypów. Dzisiaj jednak nie jest już definiowany jako kryzys, ale Przejście W Średnim Wieku. Zdrowia psychicznego twierdzą, że termin kryzys jest często niewłaściwy, ponieważ chociaż ten etap życia może charakteryzować się ciężką depresją, może również reprezentować okres dużego wewnętrznego wzrostu. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, kiedy to przejście może przekształcić się w depresję, abyś mógł poprosić o pomoc kogoś, kto powinien.

Definicja kryzysu wieku średniego

Definicja kryzysu wieku średniegoPocząwszy od 1980 roku termin “kryzys wieku średniego” zyskał duże znaczenie w dziedzinie naukowej, zwłaszcza przez naukowców rozwoju i przemian osobowości dorosłej. Nigdy nie została skatalogowana jako formalna Kategoria diagnostyczna. Ponadto wiek, w którym może wystąpić kryzys wieku średniego, jest zmienny. Zasadniczo zależy to od podmiotu i częściowo od czynników takich jak na przykład długość życia danej osoby.

Kryzys wieku średniego-jest to w każdym razie okres w życiu człowieka – ale może również wpływać na kobiety, choć w nieco mniejszym stopniu – w tym fizjologicznego rozpadu fizycznego i psychicznego prowadzi temat, aby nie czuć się bardziej w stanie wytrzymać rytmy dni, społeczne, seksualne, kiedy był młodszy, coś, co jest podejmowane ze szczególnym trudności dla większości ludzi, a to może prowadzić do prawdziwej depresji. Wynik tych rozważań jest równoznaczny z silnym złamaniem w męskim umyśle i późniejszym poszukiwaniem ucieczki.

Pierwszą rzeczą, która zostanie zakwestionowana, jest związek pary: pożądanie seksualne spada, żona lub partner jest doświadczany jako materializacja nadchodzącego czasu, a zatem jako źródło cierpienia. Niezadowolenie zaczyna odczuwać związek “unikania”: szukasz interesów poza murami domu, spóźniasz się z przyjaciółmi, starasz się czuć młodziej i testujesz siebie, aby udowodnić sobie, że”wciąż jesteś w stanie”. Ekstremalne relacje to relacje z dużo młodszymi kobietami, kupowanie motocykli lub samochodów sportowych, odnawianie garderoby, język, fryzura/farbowanie włosów, słuchanie muzyki-wszystko w desperackim poszukiwaniu nowej młodości.

Średni kryzys może pojawić się, jak wspomniano wcześniej, w dość dużym przedziale czasowym, który wynosi od 40 do 50 lat. Według niektórych badań “dokładna” data, w której pojawia się ten stan, wynosi 53 lata. Męski kryzys wieku średniego ma bardzo zmienny czas trwania: zwykle objawy mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat.

Przyczyny kryzysu wieku średniego u mężczyzn

Przyczyny kryzysu wieku średniego u mężczyznKażdy termin używany (kryzys lub przejście), zazwyczaj ten etap ma tendencję do występowania ze względu na szczególnie istotnych wydarzeń w życiu, w tym stopień młodszego syna lub narodziny wnuka, zapowiada początek nowego etapu życia. Nawet śmierć twoich rodziców, która średnio ma miejsce, gdy masz około 50 lat, może być wydarzeniem, które może wpłynąć na twoje postrzeganie rzeczy, sprawiając, że osoba myśli, że jest “następna na liście”.

Każde wydarzenie, które może nam przypomnieć, że” czas mija”, nawet po prostu słuchanie piosenki z dzieciństwa i uświadomienie sobie, że to czterdzieści lat temu, może wywołać melancholijne uczucia i wprowadzić kryzys. Według niektórych psychologów, w rzeczywistości przyczyną kryzysu wieku średniego, należy szukać w sposobie, w jaki “czujesz się w środku”: starzejesz się, jeśli czujesz się stary. Krótko mówiąc, bez uwzględnienia jakichkolwiek patologii, kryzys wieku średniego będzie zależał tylko od błędnego postrzegania typu psychologicznego i związanych z osobowością, a nie od prawdziwego fizycznego upadku. Chociaż należy powiedzieć, że dzięki wydłużeniu życia i poprawie ogólnych warunków istnieje mniejsze “przywiązanie” do podstawowych kwestii, wszelkiego rodzaju.

Objawy kryzysu

Objawy kryzysuTe, które możemy nazwać objawami kryzysu wieku średniego, są oczywiste i łatwo rozpoznawalne. Pierwszym znakiem jest niedogodność polegająca na tym, że nie rozumie się nowego pokolenia i narzeka, że “młodzi ludzie słyszą muzykę i widzą głupie filmy”, rozwijają frustrację z powodu innowacji i zwiększają uzależnienie od popołudniowego odpoczynku. Jak powiedzieliśmy, niewielkie, ale odkrywcze zmiany i podkreślmy jeszcze raz, poczucie starości jest pierwszym sposobem na poważne starzenie się.

Wśród innych symptomów możemy znaleźć nienawiść-nigdy nie doświadczyliśmy – w zatłoczonych i hałaśliwych miejscach, skupić się na bólu stawów i zawsze mówić o tym publicznie, rozwijać małe manieje lub obsesje, których wcześniej nie miałeś (na przykład: ogrodnictwo lub opieka nad konkretnym zwierzakiem, zapominanie imion ludzi, utrata z oczu ważnych przedmiotów, takich jak klucze do domu i samochodu. Lub nadal narzekać na wszystko i wszystko i kompulsywnie badać produkty przeciwstarzeniowe, takie jak kosmetyki i suplementy. Innym objawem jest zawsze myśleć o przeszłości z melancholią i wierzyć, że do tej pory najpiękniejsze chwile życia zostały już przeżyte i utracone. W końcu może pojawić się jakaś zazdrość – nigdy wcześniej nie doświadczona-dla młodego pokolenia, z obsesjami na punkcie “gdybym był na miejscu tego młodego człowieka, bawiłbym się bardziej”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *